Dornova metoda plus

Dornova metoda plus je šetrná a jemná terapie, kdy jsou obratle i další klouby navráceny do správné polohy speciálními pohyby a jemným tlakem na příslušnou oblast.
Nejde o rychlé trhavé napravování, jaké známe u chiropraxe!

Naopak, aplikace Dornovy metody je provázena aktivní spoluúčastí klienta. Patří mezi celostní terapie, které respektují člověka a působí na všech úrovních.

V chiropraxi dochází při nápravě vychýlení obratle k prudkému trhnutí, což způsobuje určité trauma ve svalu, vazu i kosti. Po nápravě má tendenci kloub sklouznout brzy opět do špatné polohy. Při častém napravování může dojít ke stále častějšímu vypadávání a tak se dostaneme do bludného kruhu!

Naproti tomu Dornova metoda plus zaměstnává sval spoluúčastí klienta s terapeutem, sval se pak nebrání, spolupracuje a výsledek je dlouhodobý.

Jak probíhá terapie?

Terapeut nejdříve provede vyšetřování určitých partií těla, např. páteře, délky nohou, postavení pánve a podobně. Poté tlakem palce na obratel jej vrací do správné polohy, zatímco klient podle instrukcí např. pohupuje končetinou vpřed a vzad. Tím se kloub či obratel dostane do správné polohy z vykloubení nebo posunutí. Tato jemná metoda je velmi vyhledávaná, neboť neřeší jen problém určité oblasti, ale dostává do rovnováhy celý kosterní systém. Současně se uvolní blokace toku energie, která stagnuje, pokud je svalstvo a tkáně v napětí.

Pacienti tak mohou pocítit příliv energie na fyzické i psychické úrovni. Zároveň se zlepšuje i funkce vnitřních orgánů. Nedokrvovaná místa jsou detoxikována a díky obnovení toku energie opět mohou být zásobena cennými živinami.

Dochází ke zlepšení krevního, energetického i lymfatického systému.

 

Bolí ošetření?

Terapeut nikdy nejde nad práh bolestivosti a vždy spolupracuje a komunikuje s pacientem.

Co má pacient dodržet po ošetření?
Určitě alespoň tři dny po ošetření neprovádějte posilovací náročné cvičení, vhodné jsou procházky, hodně pít vodu, soustředit se na hluboké dýchání a tělo šetřit. Rovněž musíte dát pozor na průvan a chlad, uchovávejte svá záda v teple.

Počítejte s tím, že tělo regeneruje! Vrátili jste mu harmonii a energii, k tomu patří i pár dnů střídavé pocity vracející se bolestivosti, která postupně vymizí.

Dornova metoda je bezpečná a není třeba se bát. Pamatujte ale na to, že svému tělu pomáháte především v každodenním životě, svým přístupem, životním stylem a dodržením pokynů terapeuta.

 

Kontraindikace:

Nedoporučuje se při velmi hypermobilní páteři, lidem, kteří mají vyšší stupeň osteoporózy a lidem vyššího věku pro křehkost kostí. Dále při zánětlivém onemocnění všeho druhu, pokud je akutní úraz a akutní výhřez ploténky, kdy pacient patří do rukou lékaře.

Dornovu metodu plus provádí certifikovaný terapeut!

Pokud ze zdravotního hlediska není Dornova metoda vhodná, mohu zvolit po konzultaci s Vámi jinou terapii, např. SCENAR terapii, která Vás zbaví napětí a bolesti a je vhodná a bezpečná pro všechny věkové kategorie, nebo některou ze speciálních masáží. (viz nabídka terapií a masáží).

 

Dornova metoda plus zahrnuje:

– Úvodní konzultaci a vyšetření

– Dornovou metodou srovnání délky končetin

– Korekce výškového rozdílu pánve

– Vyrovnání vyrotované pánve/ je-li potřeba/

– Ošetření hrudní páteře, loktů, zápěstí a jednotlivých prstů

– Krční páteř

– Závěrečné shrnutí a doporučení srovnávacích terapeutických cviků

Délka terapie je individuální, potřeby každého klienta jsou různé.

Při první návštěvě se zaměříme především na nejvíce problémové místa a s nimi související oblasti těla. Četnost dalšího ošetření závisí na závažnosti problémů.

Pro zvýšený efekt této metody a výživu meziobratlových plotének doporučujeme přiobjednat si po ošetření Dornovou metodou Breussovu masáž.

Breussova masáž je velice jemná energetická masáž v oblasti obratlů, která je ovšem velmi účinná pro regeneraci meziobratlových plotének a tím celkově na páteř.

Tím, že se provádí speciálním TŘEZALKOVÝM OLEJEM (olej z Třezalky tečkované- bylina louhovaná na slunci v bio oleji lisovaném za studena), zlepšuje prokrvení, okysličení a zajistí skvělou výživu jednotlivých obratlů a plotének.

Tento olej je jemnou technikou vmasírováván do páteře s následným zábalem. Ploténky se tímto jedinečným olejem jakoby zvlhčují, neboť olej zabraňuje jejich vysychání.

Po masáži budete zrelaxovaní a dokonale odpočatí. Podporuje klidný spánek a duševní pohodu.