Vyhněte se operaci karpálních tunelů!

Scenar terapie je velmi účinné a bezbolestné ošetření karpálních tunelů,
kdy účinky a zlepšení pocítíte okamžitě po terapii!

Stává se vám, že se v noci budíte se silnou bolestí v zápěstí, dlani nebo s brněním prstů?

Když pracujete s počítačem, brní vás ruka a dostává se do bolestivých křečí, takže s ní musíte různě třást a masírovat, aby bolest ustala?

Zřejmě je na vině utlačený nerv v karpálním tunelu. Kdo tyto bolesti nezažil, neumí si představit, jak taková bolest ochromuje a dokáže znepříjemnit život.

Nejdůležitější je pečovat o karpální tunely už od doby, kdy se hlavní nerv zatěžuje a to jakkoli. Při fyzické zátěži rukou, šíje a ramen, při práci s počítačem, při velké sportovní zátěži. Prevence je vždy to nejlepší, co pro své tělo děláme.Vhodné jsou speciální cviky, výživa, relaxace rukou a terapie, která obnovuje uvolnění svalů ruky.

SCENAR TERAPIE je velmi účinnou metodou ozdravení svalů i nervů. Ošetření zahrnuje speciální manuální masáž, která uvolní svalstvo krční páteře a paže, prokrví danou oblast a aktivuje nervy.

Následná SCENAR terapie obnoví průchodnost karpálu a zmizí útisk mediánního nervu, obnoví se citlivost prstů a to bez složité léčby a dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Syndrom karpálního tunelu je onemocněním počítačové doby. Počítač se stává běžnou součástí témeř každého člověka, když ne v práci, pak doma. Dlouhé hodiny s dlaní na klávesnici a na kurzoru poškozují správnou funkci karpálních tunelů. Nejdříve začnete pociťovat palčivou bolest, brnění a slabost v prstech ruky. Po čase si všimnete ztuhlosti v oblasti zápěstí a prstů, ta obvykle v počátku onemocnění zmizí, když rukou zacvičíte, protřepete jí a namasírujete. Pokud tomu nevěnujete další pozornost, objevuje se brnění v rukou a prstech hlavně v noci.

Čekat na samovolný ústup potíží se nevyplácí.

Jednoho dne zjistíte, že vás bolí ruka, nejčastěji ta zatížená, vlastně stále. Práce na počítači se stává nesnesitelnou a zdá se, že pomůže buď ortéza nebo injekce kortikoidů. Bohužel toto není trvalé řešení. Taková léčba léčí příznaky, ale ne samotný problém. Pokud zátěž ruky trvá, bohužel je nutná operační uvolnění nervu.

Přístroj je oficiálně zaregistrovaný na ŠÚKL SR, kde se používá již od roku 2002.

Berete analgetika na doporučení lékaře a máte obavy, co bude dál….Brnění se týká hlavně ukazováčku a prostředníku. Může časem dojít až ke ztrátě hybnosti a necitlivosti prstů, odumření nervů a nemožnosti pohybovat rukou a někdy i celou paží.

Co je příčinou utlačeného nervu?

Karpální tunel je úzká štěrbina na vnější straně zápěstí. Touto štěrbinkou procházejí do dlaně šlachy a hlavně mediánní nerv. Ten přenáší impulzy z mozku do palce, ukazováčku, prostředníčku a prsteníčku. Pokud se ruka nezatěžuje nesprávnými pohyby, karpální tunel poskytuje dostatek prostoru šlachám, drobným cévám i nervu. Jakmile je však ruka zatížena špatným držením a přetěžováním zápěstí- vytáčením do extrémních úhlů- dojde k utlačení cév i samotného nervu. Prsty začnou ztrácet citlivost a mediánní nerv nemůže přenášet volně vzruchy z mozku.

Regenerace karpálních tunelů SCENAR TERAPIÍ Vás okamžitě zbaví bolesti zápěstí. Certifikovaný terapeut volí podle poškození a citlivosti ruky speciální program na Scenaru, který pracuje na základě nervových drah a odhaluje hlavní problém ve svalech, kloubech nebo nervech. Tato terapie trvá individuálně podle postižení ruky od 30 -45 min.

Problémy karpálních tunelů souvisí i s energetickou dráhou srdce tzv. meridiánem srdce.

Možnosti léčby jsou široké a výsledky velmi překvapující. Okamžitě po terapii pocítíte úlevu a zlepšení stavu.

Ošetření trvá v průměru cca 30-40 min.

Jak často je SCENAR TERAPIE doporučována?

Akutní onemocnění 4x po sobě s odstupem nejdéle 1 týdne!
Prevence po odeznění akutního stavu 2x měsíčně, poté 1x měsíčně po dobu 4-6 měsíců, záleží na zatížení rukou v práci, sportu atd.
Tato metoda regenerace je doporučena všem pacientům bez rozdílu věku. Nemá žádné vedlejší účinky.
Za zmínku stojí, že SCENAR TERAPII v ČR k datu 2012 provádějí pouze 4 speciálně vyškolení a certifikovaní terapeuté.